top of page

"Moje Wspomnienia"

Zapraszamy Państwa do udziału w akcji społecznej "Moje Wspomnienia" i podzielenia się swoją historią.

Zajrzyjcie do szuflad – poszukajcie fotografii, przejrzyjcie zachowane pamiątki, dokumenty – odkryjcie wspomnienia. Wybierzcie jeden przedmiot, dokument, może jedną fotografię czy film i opiszcie nam historie, które się za nimi kryją.

Prace mogą poruszać dowolną tematykę np. związaną z budową Zakładów Zbożowych "PZZ" w Kozłowie, czy też innych Zakładów Zbożowych.

Każdy z nas ma swoją
opowieść, w której osobista i rodzinna historia spotyka się 
z historią zbiorową.

Zapisujemy wspomnienia, utrwalamy ważne chwile na fotografiach, nagrywamy filmy, zachowujemy listy, przedmioty, by pamiętać o tym, co było dla nas najważniejsze.

Czasami udaje nam się uchwycić w kadrze moment, który może być pretekstem do niesamowitej opowieści o własnym życiu. Rodzinna pamiątka, fotografia, kadr z amatorskiego filmu, są świetnym pretekstem do spisania wspomnień, które pozwolą młodym ludziom spojrzeć na rzeczywistość znaną z filmów czy książek przez pryzmat osobistego doświadczenia pokolenia ich dziadków i pradziadków.

Moje Wspomnienia (3).png
Szanowni Państwo,
informujemy, iż formularz zgłoszeniowy do programu "Moje Wspomnienia" jest już dostępny. Aby wziąć w nim udział prosimy kliknąć poniższy przycisk "Biorę udział w akcji".
 Harmonogram projektu:
  • 28 marzec 2022r. – publikacja oficjalnego regulaminu;
     
  • 28 marzec 2022r. – oficjalne rozpoczęcie akcji;
     
  • 03 marzec 2025r. – termin nadsyłania prac.
Dokumenty do pobrania

Umowa darowizny

Protokół przyjęcia eksponatów

Regulamin - "Moje Wspomnienia"

bottom of page