top of page
Współpraca - dla nauczycieli, blogerów i nie tylko… 

Wszędzie tam, gdzie spotka się ze sobą choćby dwoje ludzi, których łączy pasja, zaangażowanie i troska o dobro wspólne, pojawia się szansa na osiągnięcie wspaniałych rzeczy.  

Jeśli jesteś nauczycielką lub nauczycielem i chcesz zorganizować dla swoich podopiecznych ciekawą, nietuzinkową lekcję historii, albo godzinę wychowawczą…

zwróć się właśnie do nas. 

Razem przygotujemy profesjonalną lekcję muzealną w oparciu o zasoby naszego wirtualnego muzeum oraz zbiory dotąd nie udostępniane publicznie. 

Uczniowie będą mogli poznać historię i zabytki Kozłowa oraz całego Powiatu Miechowskiego podczas multimedialnej prezentacji, w której wykorzystamy naszą bogatą bazę współczesnych i archiwalnych zdjęć, starych map i dokumentów, a także filmy stworzone z wykorzystaniem dronów. 

Opowiemy im między innymi o tajemniczym starym młynie oraz przybliżymy fascynującą historię Polskich Zakładów Zbożowych w Kozłowie. 

Po prezentacji zaprosimy wszystkich do wspólnej dyskusji. 

Dokładny scenariusz lekcji i zawartość naszej prezentacji ustalimy z Tobą  indywidualnie, by jak najlepiej dopasować się do Twoich edukacyjnych lub wychowawczych zamierzeń. Jesteśmy miłośnikami historii i pasjonatami zabytków. Bardzo zależy nam na upowszechnianiu wiedzy o bogatej tradycji naszej małej ojczyzny wśród nowych pokoleń. 

Jeśli to Ty jesteś uczennicą lub uczniem i myślisz, że fajnie by było uczestniczyć w takiej lekcji… 

daj nam sygnał. 

Razem namówimy do wspólnego działania grono pedagogiczne Twojej szkoły. 

Jeśli prowadzisz bloga lub kanał na YouTube w tematyce turystyki, podróży, zabytków, bądź po prostu ciekawych miejsc w Polsce i zapowiada się, że niebawem odwiedzisz nasze okolice… 

koniecznie napisz lub zadzwoń do nas! 

Oprowadzimy Cię po okolicy, opowiemy ciekawe historie, pokażemy fascynujące miejsca, udostępnimy unikatowe zbiory i dołożymy wszelkich starań, by ten wpis lub odcinek był najlepszym na twoim blogu lub kanale.  

Warto, by świat usłyszał o Tobie! … 

a zarazem o działalności i misji naszego muzeum.

Jeśli działasz w fundacji lub stowarzyszeniu, które obszarem w którym funkcjonuje, tematycznie lub geograficznie, w jakikolwiek sposób pokrywa się z naszym zakresem zainteresowań… 

poznajmy się i bądźmy w kontakcie! 

Jesteśmy lokalnymi patriotami. Interesuje nas wszystko co związane historią, teraźniejszością i przyszłością Kozłowa i całego Powiatu Miechowskiego, a także z historią młynarstwa w Polsce. Być może będziemy mogli połączyć nasze siły by razem zrealizować wspaniałe projekty z różnych dziedzin. 

Jeśli masz ciekawy pomysł na społeczne działanie w jakiejkolwiek dziedzinie, dzięki któremu świat, albo choćby Twoja najbliższa okolica mogłyby stać się odrobinę lepsze, albo po prostu chcesz zrobić coś dobrego dla małej lub dużej ojczyzny i innych ludzi…

 

Śmiało! Kontaktuj się z nami! 

My też jesteśmy społecznikami, my też naszą społeczną działalność kiedyś zaczynaliśmy. I nawet jeśli nie będziemy mogli bezpośrednio z Tobą współpracować, to i tak chętnie Cię wysłuchamy. Być może my coś ważnego Tobie podpowiemy, a być może to Ty podzielisz się czymś cennym z nami.   

Warto, by ludzie zaangażowani społecznie rozmawiali ze sobą. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć i przekazać własne doświadczenie.

 

A poza tym… 

po prostu cieplej od tego na sercu. 

bottom of page