top of page

"Nasz Zabytek" - projekt w powiecie miechowskim


Fot. Dwór "Popielów" w Czaplach Małych
Fot. Dwór "Popielów" w Czaplach Małych

Szanowni Państwo,

decyzją V-ce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia oraz Dyrektora Muzeum, Stowarzyszenie - Muzeum "PZM-PZZ" Kozłów wraz z Muzeum Zakładów Zbożowych w Kozłowie przystępuje do promocji oraz prowadzenia projektu "Nasz Zabytek" fundacji Most the Most na terenie powiatu miechowskiego. Jest to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i przywrócić świetność lokalnym zabytkom.


Ideą konkursu Nasz Zabytek jest wzmacnianie wpływu społecznego na najbliższe otoczenie oraz wyzwolenie potencjału lokalnych społeczności do współpracy na rzecz kultury i ochrony lokalnych zabytków.


Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności zwycięski zabytek może zostać zrewaloryzowany i zaadaptowany zgodnie z pomysłem mieszkańców. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji dofinansowanie o wartości do 1 000 000 PLN. Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację i dostosowanie obiektu do wybranej w konkursie funkcji społecznej. Przedmiotem konkursu mogą być tylko zabytki nieruchome, wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków.

Informację czy zabytek wpisany jest do rejestru zabytków uzyskacie Państwo dzwoniąc pod numer 12 400 48 07, wew. 3 - Opiekun Zabytków powiatu miechowskiego.


Na terenie województwa małopolskiego I etap konkursu trwa od 8 sierpnia do 5 września 2022 roku.


Jak wziąć udział w konkursie?

1. Znajdź zabytek w swojej okolicy - powiat miechowski.

2. Zrób zdjęcie lub nakręć film.

3. Wypełnij i wyślij zgłoszenie.


Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Zgłoś miechowski zabytek i promuj swój region!


Poniżej zamieszczamy link do formularza zgłoszeniowego.Konkurs-Nasz-Zabytek
.pdf
Pobierz PDF • 12.17MB


Comentários


bottom of page